artsupply.co.il

שיטות ציור מובחרות - איך עובדים נכון עם חומרי ציור ?סביר להניח , אם הגעתם לאתר של ציוד גרפי אתם בוודאי כבר ציירים מנוסים, אך אם בכל זאת אתם עושים את הצעדים הראשונים שלכם בין הקווים, אספנו בשבילכם כמה שיטות ציור מובחרות
 

שיטות ציורכל מי שיש לו ילד קטן מכיר את זה, כאשר הילד הוא בגיל שנתיים לערך, הוא לוקח טוש ומתחיל לקשקש. להורה זה ציור, גם אם לא אומנותי במיוחד, אותו ניתן להראות לכל מי שרוצה או לא רוצה לראות, עבור הילד זה הרבה יותר מזה.

עבור הילד, ציור הוא דרך לבטא את עצמו , בצורה קלה ופשוטה שהוא יכול. מאחר והילד בגיל שנתיים לא יודע לכתוב, אז הוא מצייר. מאחר והוא איננו צייר הוא מקשקש. עם הגיל הוא ילמד לכתוב, לדבר ואף לצייר או לפחות לעבוד עם
צבעים לציור , ואז הוא גם יבטא את עצמו אחרת.


שיטות ציור למבוגרים

יהיו שיאמרו שהציור בן זממנו, אינו שונה באופן מהותי מהציור של אותו ילד שמבקש לבטא את עצמו. רק שהצייר המבוגר נותן לציור משמעות, גם אם הוא לא נראה על פני הציור עצמו, מה שהילד לא יכול לעשות. הנה לנו שיטת ציור אחת, ציור ללא כוונה ומטרה, שהמשמעות שלו ניתנת על ידי הצייר והפרשנות היא של הצופה בלבד.  שיטה זו אגב נחשבת אמנות מופשטת

שיטת ציור אחרת היא העתקה. לא מדובר חס וחלילה בזיוף אלא פשוט בהנחת נייר שקוף על פני הדגם המקורי והצייר פשוט משרטט את הגבולות שלו. לאחר מכן הוא כבר יצבע אותו בצורות שונות וייתן לדגם פרשנות משלו. לרוב הדברים יעשו על פני תמונות, סמלים או חפצים שונים.

עוד שיטת ציור היא על פי תמונה. לוקחים תמונה ומציירים אותה. לכאורה זה נשמע קל, כי מדובר בהעתקה מהעין, אך מדובר בשיטה מסובכת מאוד. מאחר ומה שרואה העין, היד לא תמיד מסוגלת לעקוב ולחקות. תזכרו שבתמונה המצלמה עושה בשבילנו את העבודה ומצלמת חי את המציאות, בציור אנחנו צריכים לעשות זאת.

דוגמא בולטת היא ציור פורטרטים.  אז עלינו לצייר כל קמט וכל נקודת חן, שלא נדבר על הדיוק שבשרטוט הפנים. אין ספק שלא מדובר לא פשוט. אחת השיטות להתגבר על כך אגב היא, להשכיב את התמונה. כלומר, לקחת את התמונה עם הפנים ופשוט להשכיב אותה, כך שהפנים או הגוף יהפכו לאובייקט ולא לדמות שמביטה עלינו בזמן שאנחנו מציירים אותה. ברגע שהיא אובייקט, מוצר, יותר קל לצייר אותה.

עוד שיטת ציור, הוא ציור מהדמיון. הולכים אל הדף או הבד ומציירים משהו מתוך הדמיון שלנו. כאן יש שתי בעיות עיקריות, אחת דומה לציור על פי תמונה, מה שנראה לנו טוב וברור בדמיון קשה מאוד להפוך לציור מציאותי. כמעט בלתי נתפס. הדיוק שאנחנו חווים בדמיון לא עובר בקלות ליד שאמורה לצייר. בייחוד אם היד איננה מאומנת מספיק בכך.  

בעיה שניה היא, כניסה של אלמנטים מוכרים אל תוך הדמיון. כלומר, תנסו פעם לצייר ים פשוט, ומהר מאוד תגלו שאל תוך הציור שלכם נכנסו אלמנטים שמוכרים לכם מחופי ים בהם שהיתם ויש לכם זיכרון מהם. כלומר בדמיון מתערבים דברים מהזיכרונות. מה שהופך את הסיפור למורכב הרבה יותר.שיטה זו נקראת אקספריוניזם.

שיטה נוספת לציור, שמהווה בסיס לכל סוג אחר, היא סקיצה. לפני שמתחילים לצייר לוקחים דף ומציירים סקיצה לא מחייבת של המודל אותו אנו רוצים לצייר. ההבדל בין שיטה זו לשיטות אחרות, הוא, שבעוד שיטות אחרות נשארות נאמנות לסקיצה, ניתן גם לקחת את הסקיצה כציור ראשוני וממנו להתפתח למקומות אחרים, רחוקים לגמרי.


השפעת חומרי ציור על הציור

מן הסתם לא רק הצייר משפיע על הציור, אלא גם
ציוד ציור בהם הוא משתמש, למשל, אם צייר בוחר להשתמש במכחול ברור לכל, שהציור לא יכול להשתנות באופן מהותי אלא רק להחליף גוונים לעומת ציור בעפרונות רישום שניתן למחוק. נכון הדבר גם לציור על פני בד מול ציור על בלוק ציור.  

ציור באמצעות תרסיס (דבר שמוכר בעיקר בציורי קיר) הוא עדין יותר מאשר ציור עם מברשת. ציור עם עפרונות לא צבעוניים (שחורים) נותנים פרשנות אחרת לציור לעומת ציור עם צבעי מים או גואש שמעניקים לו צבעוניות. מכאן שלא רק השיטה בה נצייר תקבע את אופי הציור, אלא גם החומרים בהם נשתמש. את החומרים ניתן לרכוש במסגרת
חנויות יצירה.
 

רוב האמנים בוחרים בשיטה אחת בה הם מתמחים ולעיתים רחוקות הם בוחרים לעשות שינוי ולעבור לשיטה אחרת במהלך חייהם המקצועיים

 28/11/2011    artsupply.co.il
פורום ציוד גרפי / אומנות

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר artsupply.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2020 artsupply.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חומרי יצירה מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום חומרי יצירה
מחפשים ציוד ציור? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם מבחר חנויות יצירה - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!